Kurallarımız,öneriler... ZORUNLU TANITIM!

SHOW CLASSES OF THE WCF

SHOW CLASSES OF THE WCF

SHOW CLASSES OF THE WCF

 SHOW CLASSES OF THE WCF

Class 1 Dünya Şampiyonu
Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için yarışıyorlar

Class 2
Premior Dünya (Kısırlaşmış kediler için)Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için yarışırlar

Class 3
Büyük Avrupa Şampiyonu / Büyük Continental Şampinyonu
Kediler "Dünya Şampiyonu” için yarışacak. Üç farklı hakemlerden, üç farklı Uluslararası yarışmalarda, üç farklı ülkelerde ve bir ülke başka bir kıtada olması lazim, kedilerin 3 tane CACM almak gerekir. Onların standartına göre 98 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışırlar.

Class 4
Büyük Avrupa Premior / Büyük Continental Premior  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Dünya Premior” için yarışacak. Üç farklı hakemlerden, üç farklı Uluslararası yarışmalarda, üç farklı ülkelerde ve bir ülke başka bir kıtada olması lazim, kedilerin 3 tane CAPM almak gerekir. Onların standartına göre 98 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışırlar.

Class 5
Avrupa Şampiyonu / Continental Şampiyonu
Kediler "Büyük Avrupa Şampiyonu” ve/veya "Büyük Continental Şampinyonu” için yarışacaklar.  Kedilerin üç farklı WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç farklı hakemlerden, üç farklı ülkede , üç tane GCACE almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışıyorlar.
Class 6 Avrupa Premior / Continental Premior  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Büyük Avrupa Premior”, "Büyük Continental Premior” için yarışacaklar.  Kedilerin üç farklı WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç farklı hakemlerden, üç farklı ülkede , üç tane GCAPE almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışıyorlar.
Class 7 Büyük Uluslararası Şampiyonu
Kediler "Avrupa Şampiyonu”, "Continental Şampinyonu” için yarışacaklar. Kedilerin üç farklı WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç farklı hakemlerden, üç farklı ülkede , üç tane GACE almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışıyorlar.
Class 8 Büyük Uluslararası Premior  (Kısırlaşmış kediler için)  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Avrupa Premior”, "Continental Premior” için yarışacaklar.  Kedilerin üç farklı WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç farklı hakemlerden, üç farklı ülkede , üç tane GCAPE almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışıyorlar.
Class 9 Uluslararası Şampinyonu
Kediler "Büyük Uluslararası Şampiyonu” için yarışacaklar. Kedilerin üç WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, iki farklı federal ilçelerde, üç tane CAGCIB almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışıyorlar.
Class 10 Uluslararası Premior  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Büyük Uluslararası Şampiyonu” için yarışacaklar. Kedilerin üç WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, iki farklı federal ilçelerde, üç tane GAGPIB almak gerekiyor. Onların standartına göre 97 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışıyorlar.
Class 11 Şampiyon
Kediler "Uluslararası Şampiyonu” için yarışacaklar. Kedilerin üç WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, iki farklı federal ilçelerde, üç tane CACIB almak gerekiyor. Onların standartına göre 95 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışıyorlar.
Class 12 Premior  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Uluslararası Premior” için yarışacaklar. Kedilerin üç WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, iki farklı federal ilçelerde, üç tane CAPIB almak gerekiyor. Onların standartına göre 95 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışıyorlar.
Class 13 Açık Class (10 aylik ten sonra)
Kediler "Şampiyon” için yarışacaklar. Kedilerin WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, üç tane CAC almak gerekiyor. Onların standartına göre 93 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety” ve/veya "Best in Show” için da yarışıyorlar.
Class 14 Castrate (10 aylik ten sonra)  (Kısırlaşmış kediler için)
Kediler "Premior” için yarışacaklar. Kedilerin WCF Kedi Uluslararası yarışmada, üç hakemlerden, üç tane CAP almak gerekiyor. Onların standartına göre 93 puan almak gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Alter” ve/veya "Best in Show Alter” için da yarışıyorlar.

Class 15
Junior (6-10 aylik kedi yavrular için)
6-10 aylik arası kediler yarışıyorlar. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler LO veya RİEX kayıtlı olmalıdır. Kediler "Best Variety Junior” ve/veya "Best in Show Junior” için yarışıyorlar.

Class 16
Kitten (3-6 aylik kedi yavrular için)
3-6 aylik arası kediler yarışıyorlar. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler LO veya RİEX kayıtlı olmalıdır. Kediler "Best Variety Kitten” ve/veya "Best in Show Kitten” için yarışıyorlar.

Class 16a
Kitten (10 haftalık-3 aylik)
10 haftalık – 3 aylik arası kediler yarışıyorlar. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler LO veya RİEX kayıtlı olmalıdır. Kediler "Best Variety Kitten” ve/veya "Best in Show Kitten” için yarışıyorlar.

Class 17
Yeni başlayanlar (Şeceresiz kediler için)
6 Aylik yaşından itibaren kayıt oluyor. Kedi bu class ta neden yarışıyor hakkında hakemi bildirmek gerekiyor. Bu class ta kedi 1 kez yaraşabiliyor. İki hakemin "Excellent” ve imza yi atmak gerekiyor kayıt etmek için.
Class 18 Rengi öğrenmek için
Kediler 3 aylikten sonra katılır kendi rengi öğrenmek için.
Class 19 Ev kedisi
Bu Classa fenotip kabul türe uygun olmayan sadece kısırlaştırmış kediler katılır. Kediler "Yarışmadaki en iyi evcil hayvan” için yarışıyorlar.

Class 20
BATIN (10-12 haftalık iken)
ne kadar yavruların özellikleri var o kadar batın daha iyi olur. Yavruların en az 10 haftalık olması lazim ve maksimum 3 aylik. Batınlar "Best in Show Litter” için yarışıyorlar.

Class 21
Veteran (8 yaşından sonra)
Bu classta 8 yaşından sonra sadece safkan kediler yarışabilir. Kedilerin 95 puan alıp "Excellent” alması gerekir. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Veteran” ve/veya "Best in Show Veteran” için da yarışıyorlar.
Class 22a Geçici olarak tanınan ırkları
bu Classta hepsi geçici ırkları (tanınan rengili, geçici tanıyan rengili, tanımayan rengi ile). Kediler "Excellent” alabiliyorlar ama hiçbir ünvani alamazlar. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Geçici Irkı” ve/veya "Best in Show Geçici ırkı” için yarışabiliyorlar.

Class 22b
Geçici kedi renkleri tanıyan ırklar için
Kediler "Excellent” alabiliyorlar ama hiçbir ünvani alamazlar. Kediler cins, renk ve cinsiyete göre bölünür. Kediler "Best Variety Geçici Rengi” için yarışabiliyorlar ama "Best in Show” için yarışamazlar.
13:05
1416